CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Support Print Add to bookmarks

The market of cash and noncash payments, problems and perspectives, - the banker’s position

14.01.2013

Ринок платіжних карток на сьогодні є доволі насиченим. Більшість громадян, серед яких і державні службовці, і співробітники компаній різного рівня, і малі та середні підприємці користуються банківськими платіжними, кредитними та соціальними картками. Більше того, в країні існує ціла низка технічного та програмного забезпечення для здійснення безготівкових розрахунків громадянами.

Б.В. Тимонькін, голова Правління ПАТ “Укрсоцбанк”, який працює під торговою маркою UniCredit Bank, характеризуючи ринок готівкових та безготівкових розрахунків так висловився стосовно ситуації: “Необхідно стимулювати встановлення POS-терміналів, використовувати європейський досвід. Наприклад, в Італії максимальна сума розрахунку в готівці становить 1 тисячу євро, всі інші здійснюються в безготівковій формі. Враховуючи те, що на внутрішньому ринку рівень цін на більшість товарів близький до світових, доцільно було б запровадити максимальну суму розрахунку в готівці в Україні розміром в 10 тис. гривень. Ми знаємо, що пересічний громадянин не сплачує щодня по декілька платежів на суму понад 10 тис. гривень, отже, для більшості це обмеження взагалі не становитиме жодних проблем”.

Проте, на думку відомого банкіра, Б.В. Тимонькіна, значна кількість суб’єктів ринку прагне працювати лише з готівкою задля мінімізації обсягів сплачуваних податків. “Відомо, що близько 300 вітчизняних компаній на 90% наповнюють бюджет держави. Середній і малий бізнес працює здебільшого на себе, але ж за річного обороту до 1 млн. грн. сплачувати за рік податок у розмірі 3 000 грн. – це просто несерйозно”.

Крім того, нещодавно Національний банк України оголосив про наміри створити національну платіжну систему, що викликало певний резонанс в банківському секторі держави, адже деякі учасники ринку вважають ідею такої системи неконкурентоспроможною. Проте Б.В. Тимонькін, голова Правління ПАТ “Укрсоцбанк”, який працює під торговою маркою UniCredit Bank, запевняє : “Регулятор в такому разі буде монополістом, але позитивним. У мене немає застережень щодо того, що такий монополізм на ринку безготівкових розрахунків призведе до негативних наслідків”.

Source: “NBU Courrier” №12
Date: 14.01.2013

Phone: 0 800 3000 90
Back

Internet-banking
Branches & ATMs
Contacts
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Support

Calls from fixed and mobile networks in Ukraine are free of charge.

Number to be used for calls from mobile number within Ukraine for Vodafone, Kyivstar, lifecell subscribers.

Rates according to tariff plan used by user.

The callback service for mobile calls.

International and domestic calls according to the tariffs of the operator.

Rates apply to the actual date of writing-off from the account and are close to the bank’s exchange rate while blocking the necessary amount at the time of the transaction fulfilment.
At first card account currency is stated, hereafter the settlement currency with payment system is indicated.
Service quality appraisal

Feedback

Any questions, offers, comments?

We appreciate our cooperation with you. Please fill the feedback form bellow for sharing your suggestions , comments as well as ask us a question or call Contact-center of JSC "Ukrsotsbank" by number 0 800 5000 20 (landline calls within Ukraine are free).

I want to receive the information on new Bank’s services, promotion campaigns and prize drawings.

Required fields